www.vjtc.lt

Stovyklos


Kad vasaroti būtų smagiau ir laikas praeitų turiningai, 

kviečiame į vasaros poilsio turistinę - pažintinę stovyklą Aukštaitijoje!

Laikas 2017 m. birželio 19-25 dienomis

 


 
Reikalingi dokumentai, norintiems vykti į stovyklą:

Paslaugos teikimo sutartis (būreliečiams)

Paslaugos teikimo sutartis (soc. rem. moksleiviams)

Tėvų (globėjų) sutikimas dėl sveikatos priežiūros paslaugų

Medicininė pažyma (forma nr.027-1/a) Būreliečiams tinka pristatyta rugsėjo mėn.

Saugos instruktažas stovyklaujantiems (būrelio vadovai praveda prieš važiuojant į stovyklą)

Stovyklos programa (organizatoriai pasilieka teisę koreguoti programą)

p.s. stovyklos kaina gali kisti nuo moksleivio dalyvavimo būrelyje, praleistų dienų skaičiumi stovykloje, soc. remtiniems moksleiviams.

 

Papildoma informacija tel. 85 2627772 arba el.p. Šis el. pašto adresas apasaugotas nuo nepagaidaujamas reklamas (SPAM) siuntinėjančių sistemų. Kad pamatytumėte šį el pašto adresą, įjunkite JavaScript savo naršyklėje.

Registruokis!  Prisijunk!  Dalyvauk!

  ==========================================================================================================
 
 
VASAROS STOVYKLOS "JAUNASIS TURISTAS 2015" ĮSPŪDŽIAI IR AKIMIRKOS

Š.m. birželio 20-26 dienomis vyko vasaros poilsio stovykla „Jaunasis turistas-2015“, skirta Etnografinių regionų metams paminėti. Šiemet stovykla vyko Aukštaitijoje, Rokiškio raj., Kamajų sen., Verksnionių kaime prie Dviragio ežero. Stovykloje dalyvavo 99 būrelius lankantys moksleiviai. Stovyklos programa buvo įdomi ir turininga, 7 dienos pralėkė nenumaldomai greitai: moksleiviai vieni su kitais susipažino, dalyvavo sportinėse rungtyse, varžybose. Įsimintinas buvo žygis į  J.Tumo Vaižganto gimtinę - Maleišių kaime, kelios negyvenamos trobos, rašytojo atminimui pastatytas paminklas. Lankėmės ir Kunigiškių kaime, kur įsikūręs J.Tumo Vaižganto muziejus, anksčiau buvusi pradžios mokykla, kurią lankė ir pats rašytojas. Moksleiviai ne tik aplankė muziejų - pradžios mokyklą, bet ir patys galėjo sudalyvauti netradicinėje pamokoje, pasėdėti klasėje ir paklausyti pasakojimų apie to meto gyvenimą. Stovyklos metu kaip visada didelio susidomėjimo sulaukė „Krikštynos“, „Robinzonada“, Rasos (Joninių) šventė, plaukimas plaustu Dviragio ež. Salų miestelyje laukusi gidė mielai pasakojo įvairias istorijas, aprodė dvarą, ten įsikūrusi žvejų muziejų. Stovyklautojai džiaugėsi, kad aplankė dar vieną įdomų Lietuvos kampelį.

Akimirkos iš stovyklos...

Straipsnis apie mūsų stovyklą:

http://www.grokiskis.lt/temos/plius-minus-18/2015/07/01/sostines-turistai-stovyklavo-prie-dviragio

 

 

 
 

 ============================================================================================== 

Rudens stovykla
2013 m. spalio 29-30 dienomis

"Per vėjų ir malūnų kraštą į Saulės miestą"

   Rudens stovykla "Per vėjo malūnų kraštą į Saulės miestą". Išvyką pradėjome aplankydami Radviliškio rajone esantį Burbiškio dvarą, kuris pasižymėjo senosios bajoriškos dvarų kultūros puoselėjimu. Čia dvaro savininkai Baženskiai įkūrė didelį ir puošnų parką su skulptoriaus Kazimiero Ulianskio nuostabiomis skulptūromis. Dvarininkas M. Baženskis daug dėmesio skyrė Adomo Mickevičiaus poemoms, kuriose buvo aprašoma Lietuvos didinga praeitis. Taip čia šio dvaro parke buvo pastatytas pirmasis Lietuvoje paminklas A. Mickevičiui, gražus paminklas Vytautui Didžiajam. Pasigrožėję rudenėjančiu Burbiškio dvaro parku, keliavome į Pakruojį.
   Ekskursijoje po miestelį apžiūrėjome akmeninę Šv.Jono Krikštytojo bažnyčią, vieną seniausių Lietuvoje žydų sinagogą, senąjį malūną bei miestelio parką.
Dolomitų kasykloje sužinojome kaip išgaunamas šiame krašte dar devono laikotarpiu prieš 300 mln metų susidręs stipinų sluoksnio dolomitas. Puikų įspūdį paliko senosiose baltų žiemgalių žemėse įsikūręs  Linkuvos miestelis - urbanistikos paminklas, vertingas savo mūriniais pirklių pastatais, radialinio plano miesto centrine aikšte, iš kurios į pakraščius driekiasi 7 gatvės ir garsus savo puošmena - renesansinių formų Švč. Mergelės Marijos Škaplerienės bažnyčios ir Karmelitų vienuolyno ansambliu. 
   Ekskusija po Šiaulius visus nustebino miesto menininkų sukurtų originalių skulptūrų gausa, kurios įspūdingai atrodė ne tik vakarėjančio, bet saulės nušviesto miesto metu. Grožėjomės "puikiausia ant visų žemaičių" Šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus katedra, Šiaulių pramonininko Chaimo Frenkelio pastatyta XX a. pradžios moderno architektūros secesijos statiniu - Frenkelio vila.
   Didelį susidomėjimą moksleiviams paliko apsilankymas šokolado fabriko "Rūta" šokolado muziejuje. Čia moksleiviai susipažino su beveik 4 tūkst. metų šokolado istorija, sužinojo kaip šokoladą gamino majai ir actekai, kaip šokolado tradicijos keitėsi bėgant amžiams, išgirdo apie pirmuosius Lietuvos šokolado fabrikus, apie ilgiausiai šalyje veikiantį saldainių fabriką "Rūta".
   Atsisveikinę su Saulės miestu, nuvykome į Pakruojo dvarą. Tai vienas gražiausių ir didžiausių dvarų Lietuvoje. Šis dvaras minimas jau nuo 1531 metų. Šio dvaro įkūrėjas ir pirmasis savininkas buvo Rietavo tijūnas M. Valančius, vėliau jį valdė dar keletas dvarininkų, o nuo 1786 m. dvaras kaip kraitis atiteko Ropų giminei ir tapo jų nuosavybe.
   Pagrindinis Pakruojo dvaro ansamblio akcentas - tai puošnūs dviaukščiai rūmai su portikų ir dorinų stiliaus kolonomis. Apžiūrėję didžiulius rūmus, įvairios paskirties pastatus dvaro teritorijoje bei  ūkį, kuriame auginami  garsieji arkliai žemaitukai. Vaikščiojome po didžiulį dvaro parką, klausėmės pasakojimų bei legendų apie šio dvaro gyventojus, apie jaunuolių meilės istoriją, pagal kurią pavadinta meilės sala, apie vaiduoklius, kurie gyvena beveik visuose dvaruose.
   Viešnagės pabaigoje senojoje  dvaro kalvėje kiekvienas išvykos dalyvis nusikalė po žalvarinę monetą, kuri dar vadinama "Laimės moneta". Už gražų priėmimą, nuoširdumą bei profesionalumą padėkojome gidui Valdui.
  
 

====================================================================================================

Vasaros turistinės stovyklos "Jaunasis turistas-2013"  akimirkos...
  

 

"Kožnas viens žmogus užgimdams pumpurui lygus,
Iš kurio žiedelis jo pirmiaus išsilukštin,
Ik po tam jis, peržydėjęs ir nusirėdęs,
Užaugin vaisius ir amžį savo pabaigia."

Kristijonas Donelaitis "Metai", ištrauka iš "Vasaros darbų"

 

=====================================================================================================

Rudens turistinės stovyklos Kaltanėnuose įspūdžiai ir akimirkos...

2012 m. lapkričio  17-18 dienomis turizmo būrelius lankantys moksleiviai dalyvavo turistinėje pažintinėje stovykloje Kaltanėnuose "Pakeliaukim po vaizdingą ežerų kraštą".

Stovyklos tikslas buvo supažindinti moksleivius su Aukštaitijos Nac. parko lankytinomis vietomis, aplankyti istorinius, kultūrinius, gamtinius objektus, taip pat stiprinti moksleivių sveikatą, sudaryti sąlygas turiningai ir prasmingai praleisti laisvalaikį. Stovykloje dalyvavo 39 moksleiviai ir 6 neformalaus ugdymo pedagogai. Važiuodami Ignalinos kryptimi užsukome pro Švenčionis prie garsaus Lino vardenės šaltinįo, kurio vanduo tyras ir kaip žmonės sako, kad jis turi nepaprastą galią, nuo visų negalių pagydo. Toliau lankėmės Ignalinoje naujai atsidariusiame krašto muziejuje, šalia Ignalinos pašonėje įsikūrusiame kaime susipažinome su šakočių kepimo meistrais, kurie mus supažindimo su šakočių kepimo tradicijomis, demonstravo kaip jį išsikepti. Paragavę ir pasivaišinę arbata užsukome į Palūšės miestelį, Senovinės bitininkystės muziejų Stripeikiuose, Ginučių malūną, užkopėme ant Ladakalnio. Vakare įsikūrę Kaltanėnų ugdymo ir turizmo centre, skaniai pavakarieniavę moksleiviai dalyvavo susipažinimo žaidimuose, rengė grupių pasirodymus, žaidė sportinius žaidimus. Antrą dieną papusryčiavę jaunieji stovyklautojai keliavo pėsčiomis Kretuono ežero pakrantėmis, aplankydami Pakretuonės vandens malūną, Reškutėnų etnografinį muziejų. Ten muziejininkė supažindino visus su ten esančiais eksponatais, įvairių laikų lietuviškais leidiniais, žmonių prisiminimais, muzikos instrumentais, archeologiniais radiniais, parodė ir  meteorito gabalą... Iš suplanuotų objektų mūsų dar laukė edukacinė šokolado degustavimo programa Giedraičiuose. Mokiniai išvykoje pailsėjo, bendravo tarpusavyje, sulaukė naujų ir įdomių žinių bei įspūdžių.

 
=============================================================================================

 

Rudens kraštotyrinė stovykla Biržuose

2012 m. spalio 30-31 dienomis vyko rudens kraštotyrinė stovykla Biržuose "Biržų kraštas - šiaurės Lietuvos perlas". Šioje stovykloje dalyvavo kraštotyrininkai iš Vilniaus Jono Basanavičiaus ir Žemynos progimnazijų, V. Kačialovo gimnazijos, "Ryto", Simono Stanevičiaus bei Sietuvos vidurinių mokyklų. Pasvalyje pabuvojome Krašto etnografijos muziejuje, aplankėme Smegduobių parką, grožėjomės žaliuoju šaltiniu bei Girnų muziejaus unikalia ekspozicija. Biržuose didelį įspūdį visiems paliko didinga Biržų pilis, gausybė smegduobių. Keletas nuotraukų iš stovyklos.

 


 
  

 

==============================================================================================

Vasaros turistinės stovyklos "Jaunasis turistas-2012" įspūdžiai ir akimirkos...

Latvijoje, Agluonos raj. Leitani km. prie Raudenu ežero (www.aglonasalpi.viss.lv) birželio 18-24 dienomis vyko vasaros stovykla "Jaunasis turistas-2012". Stovykloje dalyvavo apie 110 moksleivių. Stovyklautojus gerai nuotaikai nuteikė įsikūrimas gražioje vietoje ant ežero kranto. Greitai visi adaptavosi prie naujos aplinkos, kiekvieną dieną stovyklos programoje buvo numatyta įvairių ir įdomių renginių. Moksleiviai keliavo į pažintinius-edukacinius žygius pažindami Agluonos kraštą. 

Taigi ne tik geriau pažinę šį kraštą, bet ir vieni kitus, linkėdami likusių gerų atostogų, stovyklautojai atsisveikino ir pažadėjo susitikti kitais metais!

  

 
Akimirkos iš stovyklos

 
=====================================================================================================================================================

2011 m. gruodžio 28-29 dienomis vyko moksleivių kalėdinė stovykla Šiauliuose "Keliaukim kartu į Saulės miestą".

Stovyklos tikslas buvo supažindinti moksleivius su Šiaulių miestu bei rajonu, aplankyti istorinius, kultūrinius, gamtinius objektus, taip pat stiprinti moksleivių sveikatą, sudaryti sąlygas turiningai ir prasmingai praleisti žiemos atostogas. Stovykloje dalyvavo 42 moksleiviai ir 6 neformalaus ugdymo pedagogai. Moksleiviai važiuodami link Šiaulių užsuko į Burbiškio dvarą, Kryžių kalną, istorinę Saulės mūšio vietą.Vakare jaunieji stovyklautojai keliavo pėsčiomis po vakarinį Šiaulių miestą. Gidė supažindino visus su miesto istorija, parodė aukščiausią saulės laikrodį Lietuvoje - Saulės laikrodžio aikštėje, taip pat įspūdį padarė Talkšos ežero pakrantėje esanti Geležinė lapė - apsukrumo ir išminties simbolis.Toliau keliaudami matėme nuostabiai atrodančią Šv. Apaštalų Petro ir Povilo katedrą, Šiaulių pėsčiųjų bulvarą, pastebėjome keletą įdomių skulptūrų.  Antroji ekskursijos diena praėjo irgi turiningai. Aplankėme "Aušros" muziejų, kur galėjome dalyvauti edukacinėse programose, toliau keliavome į Ch.Frenkelio vilą, Dviračių ir Katinų muziejus. Mokiniai išvykoje pailsėjo, bendravo tarpusavyje, sulaukė naujų ir įdomių žinių bei įspūdžių.

  

 

***********************************************************************************************************************

Pirmą kartą vasarą jaunųjų turistų stovykla užsienyje!

2011 m. birželio 20-26 dienomis Lenkijoje, Punsko valsčiuje, Ožkinių km., poilsiavietėje "Šilainė" prie Seivų ežero vyko moksleivių vasaros poilsio stovykla "Jaunasis turistas - 2011".

 

                Stovyklos programa buvo plati ir įvairi. Moksleiviai dalyvavo turistinių įgūdžių patikrinimo renginiuose, kituose sportiniuose žaidimuose, varžybose. Taip pat žygiavo nemažai kilometrų pažindami Punsko apylinkes, aplankydami istorijos, kultūros objektus. Įsimintina buvo Joninių "Rasos" šventė, kuri organizuota pačioje stovyklavietėje, su nupintais vartais, laužu, liaudies dainomis, pasakojimais apie tradicijas, burtus ir vainikėlių plukdymu Seivų ežere.
Atsisveikindami jaunieji turistai žadėjo susitikti kitoje stovykloje, keliaujant ir pažįstant kita gražų ir jaukų gamtos kampelį. 
 
 
Iš žygeivio Liudviko dienoraščio...

 

 

 

 

Akimirkos iš stovyklos